کانیه وست پردرآمدترین خواننده جهان شد

رپر معروف دومین سلبریتی پردرآمد 2020؛

موسیقی کوک| کانیه وست رپر آمریکایی و همسر کیم کارداشیان از سوی مجله فوربس به‌عنوان دومین سلبریتی پردرآمد سال ۲۰۲۰ میلادی معرفی شد.

بر اساس اطلاعات مجله فوربس، کایلی جنر  مدل، کارآفرین و صاحب برند آرایشی که خواهر ناتنی کیم کارداشیان است، در صدر فهرست پردرآمدترین سلبریتی های سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است. کایلی جنر به راحتی و با ۵۹۰ میلیون دلار درآمد در یک سال اخیر در صدر این فهرست قرار گرفته است؛ در حالی که کانیه وست با اختلاف زیاد و تنها ۱۷۰ میلیون دلار در رتبه دوم فهرست پردرآمدهای مجله فوربس در سال ۲۰۲۰ قرار دارد.

درآمد ۱۷۰ میلیون دلاری کانیه وست نیز باعث شده که ثروت خالص وی از مرز ۱.۳ میلیارد دلار عبور کند. وست قرارداد تبلیغاتی قابل توجهی با کمپانی آدیداس منعقد کرده و دسترسی به بخش هایی از این قرارداد باعث شده که فوربس او را یک میلیاردر بنامد.

کفش های برند ورزشی یزی که از محصولات آدیداس است و وست به خاطر تبلیغ برای آن حق تبلیغ سالیانه دریافت می کند تنها در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱.۳ میلیارد دلار فروش داشته است. گفته می شود که کانیه وست مالک کلی این برند بوده و در ماه ژوئن اعلام شد که وی می خواهد خط تولید لباس برند یزی  خود را به Gap بفروشد.

کانیه اومری وست رپر، ترانه‌سرا، تهیه‌کننده موسیقی و طراح مد آمریکایی است. وست در شیکاگو، ایلینوی بزرگ شد و نخستین بار با آهنگسازی برای ناشری به نام راک-آ-فلا و برای هنرمندانی مانند جی-زی و آلیشا کیز، در اوایل دهه ۲۰۰۰ شناخته شد.

التون جان، آریانا گرانده، اد شیرن و تیلور سوئیفت نیز به ترتیب در رده‌های ۱۴، ۱۷، ۲۳ و ۲۵ این فهرست قرار دارند.

دیگر سلبریتی های پردآرمد سال ۲۰۲۰ از نگاه مجله فوربس عموماً ورزشکاران بوده در حالی که پنج نفر از این هشت نفر بیشتر درآمد خود را از دستمزدهای سالانه ورزشی کسب کرده اند.