کاوه آفاق به «لامینور» مهرجویی پیوست

موسیقی کوک| کاوه آفاق، خواننده، ترانه‌ساز و آهنگساز آهنگ‌هایی چون «شال» «اتاق آبی» «عطر تو» «قصه زیرزمین» و … است و چندین تجربه بازی در تئاتر دارد؛ از آفاق چندین آلبوم موسیقی منتشر شده و کتاب مجموعه ترانه‌هایش هم با نام «تهران-۵۷» به چاپ رسیده که اولین کتاب ترانه راک فارسی است.

به نقل از روابط عمومی پروژه «لامینور»،  پیش از این حضور علی نصیریان ، سیامک انصاری ، مهرداد صدیقیان ، عزت‌الله رمضانی‌فر و پردیس احمدیه در  «لامینور» قطعی شده بود.

«لامینور» به کارگردانی داریوش مهرجویی با طراحی گریم عبدالله اسکندری و مدیریت فیلمبرداری بهرام بدخشانی با نویسندگی مشترک وحیده محمدی‌فر و داریوش مهرجویی به تهیه‌کنندگی رضا درمیشیان جلوی دوربین خواهد رفت.

خبر آنلاین درباره فیلم لامینور نوشته بود با مشاهده نام فیلمنامه جدید مهرجویی «لامینور» خود به خود ذهنمان به سراغ موسیقی و نت‌های آن می‌رود و این پرسش را در ذهن ایجاد می کند که مهرجویی برای دومین بار در کارنامه‌اش پس از «سنتوری»، به سراغ یک فیلم با مضمونی موسیقایی رفته است؟ یا حتی این فیلم قرار است ادامه‌ای بر «سنتوری» باشد؟ چرا که پیش از این بارها و بارها قرار بود که قسمت دوم این فیلم ساخته شود و اخباری هم از مهرجویی درباره پروسه و فرایند ساخت آن منتشر می شد اما گویا نتیجه‌ای در برنداشت.

«سنتوری» با وجود آنکه نتوانست روی پرده رود و از اکران بازماند اما در نزد مخاطبان به یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های مهرجویی بدل شد و بسیاری این کارگردان را برای ساخت این فیلم که روایتی از خود ویرانگری یک هنرمند در جامعه است، تحسین کردند.

با این حال نکته جالب توجه دیگر درباره «لامینور»، حضور کارگردان جوانی چون رضا درمیشیان در کنار مهرجویی به عنوان تهیه‌کننده است، اتفاقی که باید دید در نتیجه کار تأثیرگذار خواهد بود و درمیشیان درروند تولید پروژه فارغ از تهیه‌کنندگی در کارگردانی هم به عنوان مشاور همراه مهرجویی حضور دارد؟

با این حال هنوز پرسش‌های بسیاری درباره فیلم جدید مهرجویی مطرح است و باید دید که این کارگردان در «لامینور» چه تجربه تازه‌ای را برای مخاطبانش به تصویر می‌کشد و بار دیگر با فیلمش می‌تواند منتقدان و تماشاگران را به شگفت آورد و تحسینشان را برانگیزد؟