کتاب نت پیانو آثار «مشیر همایون شهردار» منتشر شد

موسیقی کوک| کتاب “مشیر همایون شهردار (مجموعه ۵۵ قطعه ضربی برای پیانو)” با گردآوری و نت‌نویسی بهار برخوردار منتشر و راهی بازار موسیقی کشور شد.

برخوردار در این کتاب به بخش مهمی از تاریخچه پیانونوازی ایرانی در این اثر پرداخته و ۵۵ قطعه ضربی از آثار مشیر همایون شهردار نوازنده پیانو را که به‌صورت تک‌نوازی و گروه‌نوازی در سال‌های ۱۲۸۸ در لندن و ۱۳۱۲ در تهران بر روی صفحات گرامافون ضبط شد، به خط نت بین‌المللی برای پیانو برگردانده است.

مشیر همایون شهردار نوازنده از تأثیرگذارترین پیانیست‌های دوره‌ خود بود و سبک و سیاق نوازندگی او در تاریخ موسیقی ایران شایان ذکر و قابل بررسی است، به همین دلیل “مشیر همایون شهردار (مجموعه ۵۵ قطعه ضربی برای پیانو)” به بخش مهمی از تاریخچه پیانونوازی موسیقی ایرانی می‌پردازد.

کتاب “مشیر همایون شهردار (مجموعه ۵۵ قطعه ضربی برای پیانو)” با گردآوری و نت‌نویسی بهار برخوردار منتشر و راهی بازار موسیقی کشور شد.

برخوردار که تحصیل‌کرده موسیقی است، پیش از این ردیف پیانو استاد مرتضی محجوبی را در سال ۱۳۹۷ برای اولین بار به خط نت بین‌المللی منتشر کرد که از سوی سازمان میراث فرهنگی به پرونده میراث ناملموس ملی اضافه شد و هم‌اکنون در آستانه چاپ سوم قرار دارد.

به‌تازگی اجرای این بانوی هنرمند از کتاب ردیف پیانو استاد محجوبی بر روی پلتفرم‌های موسیقی بین‌المللی در دسترس جهانیان قرار گرفته است.