کرونا فرهنگ و هنر را تعطیل کرد

وزارت ارشاد اطلاعیه داد

موسیقی کوک| لغو برنامه‌های فرهنگی و هنری در سنگینی سایه کروناویروس جزو اخبار داغ یکی دو روز گذشته است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، روابط عمومی کانون کارگردانان سینمای ایران اعلام کرد با توجه به لزوم پیشگیری جمعی و رعایت توصیه‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا، برپایی شب «محمدعلی نجفی» که قرار بود عصر یکشنبه ۴ اسفند ۹۸ در سالن زنده‌یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار شود، لغو و به زمانی مناسب موکول شد.

همایش «ابن بطوطه، سیاح قصه گو» هم که بنا بود دوشنبه پنجم اسفند ماه در جزیره کیش برگزار شود و دومین دوره ارتقای حافظان و قاریان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که باید در روزهای آینده در شهر قم برپا می‌شد هم جزء برنامه‌هایی بودند که برگزاریشان لغو شد و قرار است تاریخ برپایی دوباره‌شان در روزهای آینده اعلام شود.

در ادامه با توجه به توصیه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اطلاعیه‌ای از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد که خبر از لغو تمامی برنامه‌های این حوزه در هفته پیش رو می‌داد. با توجه به توصیه‌های اکید بهداشتی در شرایط کنونی و ضرورت پیشگیری مناسب از خطر ابتلا به بیماری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاعیه‌ای مبنی بر تعطیلی برنامه‌های هنری و سینمایی در سراسر کشور صادر کرد.

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «نظر به توصیه‌های اکید بهداشتی در شرایط کنونی و ضرورت پیشگیری مناسب از خطر ابتلا به بیماری و به منظور صیانت از سلامت آحاد جامعه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر از همکاری صنوف مرتبط به اطلاع عموم می‌رساند: تمامی برنامه‌های هنری و سینمایی در سالن‌های سراسر کشور تا پایان هفته جاری (۹/۱۲/۹۸) تعطیل می‌شود.

بدیهی است تداوم این وضعیت منوط به بررسی مجدد شرایط و اخذ نظر مراجع ذی‌صلاح خواهد بود».

حالا ظاهرا کار از کار گذشته و سایه سنگین کرونا روی کشورمان افتاده است، اما ای کاش پیش از این حجم از ابتلا به این ویروس، اقدامات بهداشتی به طور کامل انجام می‌شد تا ایران بعد از چین به دومین کشوری که بیشترین قربانی در مواجهه با این بیماری را گرفته، بدل نشود.