کنسرتینویی از پویا سرایی منتشر شد

از سوی نشر «استرن وسترن میوزیک» و در سطح بین المللی؛

موسیقی کوک| کنسرتینو شماره یک برای دو سنتور و ارکستر سمفونیک ساخته پویا سرایی از سوی نشر «استرن وسترن میوزیک» در سطح بین المللی منتشر شد.

کنسرتینو قطعه‌ای است برای یک ساز تکنواز و ارکستر که نقش اصلی در آن را ساز تکنواز ایفا می‌کند.

سازهای ایرانی در طول سده اخیر و پیدایش ارکسترهای مختلف هنوز در نقش تکنواز کنسرتو حضوری کم فروغ داشته‌اند و تا‌کنون آثار اندکی با فرم کنسرتینو برای سازهای مختلف ایرانی و ارکستر نوشته و ضبط شده است .

پویا سرایی آهنگساز و استاد دانشگاه، به تازگی کنسرتینویی برای دو سنتور و ارکستر سمفونیک ساخته که به‌تازگی از سوی نشر «ایسترن وسترن میوزیک» در سطح بین‌المللی منتشر شده است.

او در این‌باره گفت: «موسیقی این کنسرتینو در مایه اصفهان است و در ساخت آن توجه‌ام بیشتر معطوف به استفاده از خطوط کنترپوانتیک برای بافت‌های همراهی‌کننده بوده است.

بخش کادانس این کنسرتینو نیز در مایه اصفهان ساخته شده است» .

تاکنون استادانی از جمله فرامرز پایور، حسین دهلوی، اردوان کامکار، کامبیز روشن روان، پرویز مشکاتیان، قطعاتی برای سنتور و ارکستر تصنیف کرده‌اند .

این قطعه را می‌توانید از سایت‌های فعال در زمینه موسیقی دانلود کنید.پویا سرایی آهنگساز، نوازنده سنتور، رهبر اکستر و استاد دانشگاه است. او ۲۹ فروردین سال ۱۳۶۲ در تهران به دنیا آمد. سرایی هفت ساله بود که زیر نظر جواد بطحایی به نواختن سنتور مشغول شد و پس از فراگیری دوره‌های ابتدایی و عالی سنتور، به توصیه حسین علیزاده به کلاس فرامرز پایور رفت. او همزمان به یادگیری ساز تمبک و ریتم‌شناسی در محضر فرامرز پایور و در ادامه  محمد اسماعیلی پرداخت.

این آهنگساز جوان ایرانی تئوری موسیقی جهانی و مبانی علمی و عملی موسیقی کلاسیک ایرانی را از حسین علیزاده آموخت.

او سال ۱۳۸۸ پس از کسب رتبه اول فارغ‌التحصیلی در کارشناسی ارشد نوازندگی ایرانی در دانشگاه هنر تهران، با کسب رتبه اول مصاحبه (سهمیه آزاد)، در مقطع دکترای تخصصی PhD رشته پژوهش هنر پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران پذیرفته شد و تحصیلاتش در این مقطع را آغاز کرد.

مدتی است که آثار مختلف این نوازنده وآهنگساز ایرانی از سوی ناشران بین‌المللی منتشر می‌شود.