کنسرت‌های هرمس دوباره آغاز می‌شود

با اجرای گروه اتریشی « Month of Sundays» در نیاوران؛

موسیقی کوک| نشر «هرمس» که اوایل شهریورماه سومین دوره‌ی فستیوال show of hands را با محوریت سازهای بادی برگزار کرد به‌زودی دوباره کنسرت‌هایش را با عنوان ۱۹ سال بازی گوش، آغاز خواهد کرد.

در اولین رویداد پس از محرم و صفر هرمس سراغ گروه جوان اتریشی به نام « Month of Sundays» رفته است.

رامین صدیقی تا امروز با فعالیت‌هایی که در نشر هرمس انجام داده، در ایران و جهان موردتوجه قرار گرفته است.

او عناوینی همچون ناشر موسیقی برگزیده سال در جشنواره موسیقی فجر در سال ۱۳۸۵، نامزدی آلبوم «به تماشای آب‌های سپید» (حسین علیزاده، جیوان گاسپاریان) برای دریافت جایزه گرمی بهترین آلبوم سال ۲۰۰۶ و جایزه «وومکس» بهترین تهیه‌کننده سال ۲۰۱۵ را به‌دست آورده است.

کوارتت اتریشی که قرار است در رویداد بعدی هرمس روی صحنه برود، تشکیل شده از Alexander Kranbetter نوازنده ساکسفون آلتو، Lvo Fina نوازنده هورن و سینتی سایزر، Philipp Harnisch  نوازنده گیتار و Johannes Wakolbinger نوازنده درامز است.

اولین آلبوم این کوارتت در سال ۲۰۱۵ با لیبل وایِر گلوبال رکوردز منتشر شده است. نشریات جهانی موسیقی این گروه را در دسته جَز قرار دادند اما المان‌هایی از موسیقی پست راک هم در کارشان وجود دارد و اصوات موسیقی الکترونیک و سینتی سایزری هم در موسیقی آن‌ها ایفای نقش می‌کند.

نشر هرمس در متنی که برای این اجرا منتشر کرده، این طور نوشته است: «در بنیان موسیقایی این گروه رگه‌هایی از جز و پست راک بیشتر شنیده می‌شود اما در روزگاری که با مرگ ژانرها روبه‌رو هستیم، بهتر است بدون اطلاق برچسبی خاص، موسیقی این چهار هنرمند اتریشی را وارد طبقه‌بندی‌های رایج نکرده و تنها به این بسنده کنیم که آن‌ها لذت موسیقی را در سادگی و هم‌افزایی می‌بینند.»

اجرای کوارتت Month of Sundays  با حمایت انجمن فرهنگی اتریش در ساعت۲۰ ، نوزدهم آبان در سالن خلیج‌فارس فرهنگسرای نیاوران، برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.