لغو کنسرت سیروان خسروی با دستور عقیدتی سیاسی ارتش

این بار دستور عقیدتی سیاسی ارتش در قزوین مجوز ارشاد را بی‌اعتبار کرد؛

موسیقی کوک| کنسرت سیروان خسروی که بنا بود ۱۷ تیرماه در سالن ۲۹ فروردین ارتش قزوین برگزار شود، لغو شد. قبل از این، نهادهای دیگری با لغو کنسرت‌ها مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بی اعتبار می‌کردند. این بار اما پای عقیدتی سیاسی ارتش در میان است!

باید دید وزارت ارشاد چه واکنشی به این لغو کنسرت نشان خواهد داد؟ اگر قرار بود واحد عقیدتی سیاسی ارتش قزوین با برگزاری این کنسرت مخالفت کند، چرا الان و امروز که کنسرت باید برگزار می‌شد، این اتفاق افتاد.

معمولا برای برگزاری کنسرت‌ها از ادارات و نهادهای مختلف مربوط و گاهی نامربوط استعلام می‌گیرند و بعد از آن مجوز تبلیغات و بلیط فروشی صادر می‌شود.

اگر تیم برگزارکننده کنسرت قبل از دریافت مجوز اقدام به تبلیغات و بلیط فروشی کرده، کار اشتباهی انجام داده اما با توجه به اینکه درست روز کنسرت، سالن را در اختیار عوامل برگزاری قرار نداده‌اند، به نظر می‌رسد ماجرا یا از بی‌نظمی و نبود هماهنگی میان ادارات استان قزوین آب می‌خورد یا از جایی که ما نمی‌دانیم.

درباره سیروان خسروی هم باید گفت انگار شرایط اقتصادی دوباره در کشور روبه راه شده وگرنه او تیرماه ۹۷ از لغو کنسرت‌هایش در بازه زمانی افزایش قیمت ارز و تورم شدید در سال قبل خبر داده بود. هرچند بعد از آن بارها و بارها روی صحنه رفت. او در اینستاگرامش نوشته بود:

«وقتى میبینم که کمر مردم زیر بار مشکلات شکسته شده و من هم مثل تمام جامعه شرایط روحى نابسامانى دارم،
وقتى میبینم که تمام کسب و کارها تعطیل شده و نان آورِ خانواده چیزى جز شرمندگى به خونه ش نمیبره ، من هم کنسرت تهران رو لغو و علاوه بر از دست دادن سود ١٢ سانس کنسرت ، ١۵٠ میلیون تومان خسارت به سالن پرداخت میکنم، ولى شرافتم رو به منافع شخصى خودم نمیفروشم.»

حالا اما او در واکنش به لغو کنسرتش در قزوین نوشته است:

«متاسفم!

کنسرت امروز قزوین لغو شد.
دوستان عزیز قزوینى ، بزودى در مورد نحوه بازگشت هزینه بلیتها اطلاع رسانى خواهد شد.»

نامه رئیس انجمن موسیقی قزوین به مدیر برنامه سیروان خسروی درباره لغو کنسرتش

در متن نامه انجمن موسیقی قزوین که در آن خبر از لغو کنسرت سیروان خسروی داده شده، آمده است:

جناب آقای علی مجلسی

مدیر برنامه محترم آقای سیروان خسروی

با سلام و آرزوی سلامت، احتراما به استحضار می‌رساند کنسرت موسیقی آقای سیروان خسروی که قرار بود در تاریخ ۱۷ تیرماه ۹۸ در محل سالن ۲۹ فروردین ارتش قزوین برگزار شود علیرغم دریافت مجوزهای لازم و فروش بلیط با دستور مستقیم عقیدتی سیاسی ارتش قزوین لغو و از تحویل سالن جهت برگزاری برنامه امتناع گردید.

 

با تشکر فراوان؛ رئیس انجمن موسیقی استان قزوین

مصطفی عبادی