کنسرت پسر خورشید دوباره در ایران

کنسرت پسر خورشید دوباره در ایران برگزار می‌شود. لئو روخاس نوازنده جهانی فلوت و پن فلوت برای سومین بار و در روزهای ۲۲و ۲۵ مرداد در تالار بزرگ وزارت کشور در تهران روی صحنه خواهد رفت.

موسیقی کوک| لئو روخاس که در دو سال گذشته با ده سانس اجرا در تهران میزان حدود ۲۰ هزار مخاطب موسیقی در کشور بوده، برای سومین بار قرار است در تالار وزارت کشور روی صحنه برود و در صورت اتمام بلیت های این کنسرت تا روز برگزاری برنامه او توانسته حدود ۳۰ هزار مخاطب کنسرت را در ایران میزبانی کند.

او پیش از سومین حضور متوالی خود در تهران درباره این تجربه و حضورش در سرزمین شعر و فرهنگ گفته است:«پیش از اجرای کنسرت در ایران شناخت من از این کشور تنها مختص به فوتبالش بود. فوتبال ملی ایران را دنبال می کردم ولی کنسرتم باعث شد با آداب و فرهنگ این کشور بیشتر آشنا شوم و در این اجراها متوجه شدم مردم ایران مردمانی بسیار با احساس و خوش برخورد هستند.»

او درباره اجرای مرداد ماه امسال نیز معتقد است: «برای این اجرا باز هم قطعا با تفاوت های بسیار نسبت به کنسرت قبلی روی صحنه خواهم آمد و برنامه ریزی ویژه ای در این باره دارم. برخی آثار جدید را اجرا خواهم کرد و در این بین تمام تلاشم این است که بتوانم بار دیگر مخاطبان حاضر در سالن را غافلگیر کنم.»

لئو روخاس متولد ۱۹۸۴ در اکوادور است. روخاس در سال ۲۰۱۱ از کشور خود به اسپانیا سفر کرد در حالی که خانواده‌اش در اکوادور اقامت داشتند. بعد از مدت کوتاهی اقامت در اسپانیا در همان سال با ویزای توریستی به آلمان رفت و به اجرا در خیابان‌های این کشور پرداخت.

یک روز که  در خیابان به اجرای موسیقی مشغول بود یکی از دوستانش به او پیشنهاد داد در مسابقه استعدادیابی آلمان شرکت کند.

روخاس پس از شرکت در مسابقه و عبور از مرحله‌های نیمه‌نهایی و نهایی توانست در فینال با اجرای آهنگ چوپان تنها در مسابقه برنده شود.

او اکنون به همراه همسر لهستانی خود در آلمان زندگی می‌کند.این موزیسین در فصل پنجم مسابقه استعدادیابی Das supertalent پیروز شد و بعد از آن به شهرت زیادی دست پیدا کرد و با آثارش در نقاط مختلف دنیا روی صحنه رفت.

محیط زیست و ارتباط میان اجزای سازنده طبیعت نظیر خورشید و خاک و آب از جمله موضوعات آثار و کنسرت‌های لئو هستند و او معمولاً با استایل سرخپوستی کارهایش را معرفی و اجرا می‌کند.