بازگشت کاوه یغمایی بعد از ۱۰ ماه

تالار وزارت کشور در دو شب میزبان موسیقی راک کاوه یغمایی خواهد بود؛

به گزارش موسیقی کوک، تالار وزارت کشور در دو روز میزبان علاقه‌مندان موسیقی راک خواهد بود.

کنسرت کاوه یغمایی که آخرین بار با مخاطبانش اسفند ماه ۱۳۹۶ دیدار کرده بود، روزهای ۱۴ و ۱۵ آذر ۱۳۹۷ در دو سانس ۱۹ و ۲۱ برگزار خواهد شد.

این خواننده که میان مخاطبان موسیقی راک از نام‌های شناخته شده به حساب می‌آید،  جایزه باربد جشنواره موسیقی فجر را از آن خود کرده است. کاوه یغمایی، فرزند کورش یغمایی است. به اعتقاد برخی کورش یغمایی بود که سبک راک را در ایران بنیانگذاری کرد  و بعد از گذشت سالها فرزندش کاوه،  راه و سبک پدر را ادامه می‌دهد.

کاوه یغمایی از ۸ سالگی موسیقی را با فراگیری نوازندگی پیانو نزد بانو نوین افروز  آغاز کرد. بعد از انقلاب و با بسته شدن هنرستان های موسیقی، کاوه موسیقی را در کنار پدر و عموهایش کامران و کامبیز ادامه داد.

پس از شروع کار مجدد هنرستان موسیقی، این بار کاوه یغمایی موسیقی را با نواختن ساز فلوت در هنرستان موسیقی پسران ادامه داد. او اولین کنسرتش را در سال ۱۳۷۳ در فرهنگسرای بهمن به روی صحنه برد.

جالب است بدانید که گروه کاوه یغمایی تنها گروه راک با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آن سالها بود.

سیروان خسروی از جمله شاگردان اوست که بارها به نقش کاوه و کورش یغمایی در شکل‌گیری شیوه موسیقایی مخصوص به خودش اشاره کرده است.

اولین آلبوم کاوه یغمایی به نام «مترسک» سال ۱۳۸۲ منتشر شد. بعد از مهاجرت به کانادا،  آلبوم «سکوت سرد» را سال ۱۳۸۶ منتشر کرد و آخرین آلبومی که با نام او روانه بازار موسیقی  ایران شده است  «منشور» نام داشت و سال۱۳۹۵ منتشر شد.

ناگفته نماند که آخرین بار  اسفند ماه سال ۹۶ بود که کاوه یغمایی در ایران روی صحنه حاضر شد. قرار بود نوازندگان شناخته شده در سطح جهانی او را همراهی کنند. هرچند تمام نوازندگانی که از قبل قرار بود در آن اجرا او را همراهی کنند، به ایران نیامدند اما حضور یکی دو نفر از نوازندگان مطرح اجرای او را در قیاس با کنسرت‌های مشابه، متمایز کرده بود. 

این بار او قصد دارد در تازه‌ترین دور کنسرت‌هایش در ۴ سانس با مخاطبانش دیدار کند.  بناست در روزهای ۱۵ و ۱۶ آذرماه سال جاری  یغمایی در تالار وزارت کشور به روی صحنه برود و به احتمال بخش مهمی از رپرتوار اجرای پیش رو علاوه بر  آخرین آلبومش «منشور»، شناخته‌شده‌ترین آثار او که بخش بیشتری از مخاطبان با آن آشنایی دارند، در بر خواهد گرفت.

علاقه‌مندان برای حضور در این کنسرت می توانند از سایت ایران کنسرت بلیط یکی از اجراهای چهارگانه کاوه یغمایی و گروهش را تهیه کنند.