گروه «راستان» در نیاوران به صحنه می‌رود

به گزارش موسیقی کوک، کنسرت موسیقی گروه «راستان» ویژه بانوان، به سرپرستی آزاده امیری، ۲۰ آبان ساعت ۸شب در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‎شود.

اعضای گروه موسیقی «راستان» در نظر دارند در این اجرا قطعاتی از  آهنگسازانی همچون حسن یوسف‌زمانی، درویش خان، همایون خرم، علی تجویدی، محمدرضا شجریان، ابوالحسن صبا، علی اکبر شهنازی، محمد‎علی امیرجاهد، پرویز مشکاتیان و محمدجلیل عندلیبی را اجرا کنند.

آزاده امیری درباره جزییات کنسرت پیش رو گفت: کنسرت در دو بخش دستگاه ماهور و آواز دشتی اجرا می‌شود. همچون اجراهای گذشته تأکید ما روی ردیف نوازی، آوازخوانی و تک‌نوازی خواهد بود و بر جدایی از کارهای گروهی و اجرای تصنیف‌های ایرانی روی ردیف نوازی و کار آوازی تأکید خواهیم داشت.

وی افزود: هنرمندان عرصه موسیقی همواره با چالش‌های زیادی مواجه بوده‌اند ولی این محدودیت در اکثر مواقع برای بانوان چند برابر است. ما برای رزرو سالن‌ها همان هزینه‌ای را پرداخت می‌کنیم که سایر گروه‌ها می‌پردازند ولی امکانات و ساعاتی از روز که سالن در اختیار گروه‌های بانوان قرار می‌دهند یکسان نیست.

این هنرمند با اشاره به محدودیت‌های بانوان موزیسین عنوان کرد: به‌عنوان نمونه در اکثر موارد کنسرت‌های بانوان در ساعات میانی روز برگزار می‌شود. در چنین ساعتی بسیاری از خانم‌های شاغل در محل کارشان هستند و به هر صورت خانم‌های خانه‌دار هم درگیر مشغله‌های خانه هستند. از طرفی برگزارکنندگان کنسرت‌های بانوان نیمی از جامعه هدف را در اختیار دارند پس با این شرایط نباید هزینه یکسانی را نسبت به سایر گروه‌ها بپردازند.

امیری ادامه داد: خواسته و ناخواسته یکسری موانع را بر سر راه بانوان قرار دارد. به‌هرحال محدودیت برای خانم‌ها با توجه به مسئولیت‌هایی که در خانواده به عهده دارند بیشتر از آقایان است و علایق شخصی خانم‌ها در اولویت آخر قرار می‌گیرد، اما با این اوصاف معتقدم بانوان هنرمند با کنار زدن موانع بسیار توانمند عمل می‌کنند.

اعضای گروه موسیقی «راستان» عبارتند از آزاده امیری سرپرست و نوازنده تار، پگاه حاج محمدی خواننده، مریم ملا نوازنده تنبک، لیلا ظهیرالدینی نوازنده عود، شیوا عابدی نوازنده کمانچه، صبا رمضان نوازنده دف و دایره.

کنسرت موسیقی «راستان» ویژه بانوان، یکشنبه ۲۰ آبان، ساعت ۲۰ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران اجرا خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت ایران کنسرت و یا گیشه فرهنگسرا مراجعه کنند.