کنسرت گروه موسیقی کره‌ای در عربستان

موسیقی کوک| گروه بی‌تی‌اس، که در حال حاضر مشهورترین گروه‌ موسیقی پاپ در موج موسوم به «موج کره‌ای» است، برای اجرای کنسرت راهی عربستان شده‌ است.

به گزارش کریا ناو، این گروه در واپسین اجرا از تور فعلی خود دور جهان به ریاض رفته‌است.

خبرگزاری دولتی کره جنوبی سفر ستارگان کره‌ای به عربستان برای اجرای کنسرت را «تاریخی» توصیف کرده‌ است.

بی‌تی‌اس در حال اجرای تور «Love Yourself: Speak Yourself» است.

ستارگان کره‌ای در حالی‌که از میان جمعیت هواداران خود در فرودگاه اینچان عبور کردند، سوار هواپیما شدند تا به دبی و از آنجا به ریاض بروند.

این گروه هفت عضو دارد عمدتا با نام‌های مستعار خود مانند «سوگا» یا «آر ام» شناخته می‌شوند.

در سال‌های گذشته بی‌تی‌اس به یکی از مشهورترین، پرآوازه‌ترین و درآمدزاترین گروه‌های «کی‌پاپ» و «موج کره‌ای» تبدیل شده و چندین تور جهانی برگزار کرده ‌است.

بی تی اس که به حضور گسترده در رسانه اجتماعی مشهور هستند، به عنوان بیشترین آرتیست ریتوییت شده در توییتر در فهرست Forbes قرار گرفت.

این گروه، جایزه بهترین اجرا کننده جهان رو در سال ۲۰۱۵ در ام نت موزیک آواردز دریافت کرد. در اکتبر ۲۰۱۶ بی تی اس در چارت تاپ سوشال بیلبورد ۵۰ جایگاه نخست را از آن خود کرد و آن‌ها را به اولین گروه کی پاپی کرد که به صدر این چارت راه می‌یابند.

پس از آن، بی تی اس تاکنون ۸۱ هفته در جایگاه نخست چارت سوشال ۵۰ حضور داشت. بی تی اس پس از آن در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ بار دیگر برنده جایزه بیلبورد میوزیک آواردز شد و به اولین گروه کیپاپ که توانسته سه سال متوالی برنده جایزه Top Social Artist بشود و همچنین اولین گروه کی پاپ که دارنده سه جایزه بیلبورد است، تبدیل شد.

در سال ۲۰۱۹ این گروه برای اولین بار در Billboard Music Awards توانست جایزه Top Duo/Group را با کنار زدن رقیبان خود به خانه ببرد و در مجموع با داشتن چهار جایزه مراسم Billboard Music Awards توانست پرافتخارترین گروه کیپاپ تا به حال باشد.

آلبوم «Map of the Soul: Persona» این گروه پرفروش‌ترین آلبوم موسیقی در تاریخ کره است و خود گروه یکی از پرفروش‌ترین گروه‌ها در سراسر جهان به‌شمار می‌رود.