کنسرت گروه «پارلا» در نیاوران

۲۶ و ۲۷ آبان برگزار می‌شود؛

موسیقی کوک|  تهیه‌کننده گروه موسیقی بانوان «پارلا» از برگزاری کنسرت این گروه به همراه حرکات آیینی و سنتی آذربایجان (ویژه بانوان) در ۲۶ و ۲۷ آبان ماه سال جاری در شهر تهران خبر داد.

«غلامرضا میرزازاده»، تهیه‌کننده و مدیر‌برنامه گروه «پارلای تبریز» درباره کنسرت موسیقی این گروه آذربایجانی که ویژه بانوان برگزار خواهد شد، گفت: گروه موسیقی آذربایجانی «پارلا» که پیش از این اردیبهشت سال‌های ۱۳۹۶، ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در تهران کنسرت پرشوری برگزار کرده بودند، این بار به خوانندگی ماریا یزدانی در تاریخ های ۲۶ و ۲۷ آبان ۱۳۹۸ در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه خواهند رفت.

او افزود: این چهارمین کنسرت گروه «پارلا» در تهران خواهد بود و به همت موسسه ندای ایماژ تبریز برگزار می‌شود. فاطمه محمدی و ساناز جهانبخش هم طراح و کارگردان این کنسرت هستند.

میرزازاده درباره ماریا یزدانی، خواننده و سرپرست گروه «پارلا» گفت: شروع فعالیت موسیقایی «ماریا یزدانی» از سال ۱۳۷۶ در گروه کودک و نوجوان صدا‌وسیمای مرکز تبریز بوده است.

آواز، سلفژ و صداسازی را زیر نظر استادانی همچون «اسفندیار قره باغی»، «خسرو نژادآریا»، «مسعود امیرسپهر» و «رضا رنج آزمای» فرا گرفته است. از فعالیت‌های این هنرمند می‌توان به همکاری با گروه‌های موسیقی «باریش»، «آوای شهریار»، «ایماژ» و «سس» بعنوان گروه کُر و بک وکال اشاره کرد.

او ادامه داد: همکاری در تولید و اجرای ده‌ها موسیقی نمایش، فیلم و سریال، برنامه‌های تلویزیونی و آلبوم‌های موسیقی و حضور در جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی، اجرای موسیقی در هفته‌های فرهنگی ایران در کشورهای ترکیه، ترکمنستان و آذربایجان هم از جمله فعالیت‌های ثبت شده‌ در پرونده هنری «ماریا یزدانی» است.

مدیر عامل موسسه ندای ایماژ تبریز افزود: گروه حرکات فاطمه محمدی اولین گروهی است که با اسم گروه «پارلا» از تبریز در تالار وحدت تهران به روی صحنه رفته و مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

او آرزو دارد که در شهر اولین‌ها (تبریز) به همراه پارلا روی صحنه برود و برای همشهریانش به اجرای برنامه بپردازد.

سئودا مارالباشی (پیانو)، لیلا برزگر (ناغارا)، سمیرا مرکب‌سازی(قارمان)، سیما گنجه‌ای (سازهای کوبه‌ای)، ایپک تبریزی (تار)، چیچک تبریزی (کمانچه) پانیذ ستاری(قانون)و آیلین میرزازاده (پرکاشن و بک وکال) در این کنسرت به هنرنمایی می‌پردازند.

مریم نریمانی، ندا زرافشان، چیچک عمرانی‌فر، لیندا مهین، فاطمه شالی، فریبا سهرابی، ساناز صابری، آیدا امیرعصامی و الناز شمس‌زاده دیگر اعضای گروه اجرایی را تشکیل می‌دهند.

علاقه‌مندان می توانند، بلیت‌های این کنسرت را از طریق سایت iranconcert.com و گیشه فرهنگسرای نیاوران تهیه کنند.