کیهان کلهر هنرمند سال ۲۰۲۰ شد

بدون حضور او و از سوی گلوبال فست؛

موسیقی کوک| جایزه موسیقی سال جهان به موسیقیدان ایرانی رسید. «کیهان کلهر» آهنگساز، نوازنده و موسیقیدان ایرانی، برنده جایزه «گلوبال فست ۲۰۲۰» شد. در آیین اهدای این جایزه که کیهان کلهر در آن حضور نداشت و دیشب در نیویورک برگزار شد، جایزه «هنرمند سال» به  این موسیقیدان ایرانی تعلق گرفت. «تام اشنابل» در بخش «تأثیرگذاری» و «لیزا استافورد» در بخش «کار سازنده»، هر دو از امریکا هم جایزه «گلوبال فست» را دریافت کردند.

در نوشته منتشر شده از سوی برگزارکنندگان این جایزه جهانی، آمده است: «ما مفتخریم که از سه هنرمند برتر در جشنواره جهانی فست ۲۰۲۰ تقدیر می‌کنیم. کیهان کلهر، تام اشنابل و لیزا استنفورد، برای مشارکت‌های منحصر به فرد، چشمگیر و انگیزشی شما در عرصه هنر از شما سپاسگزاریم».

«globalFEST» درباره مأموریت خود نوشته است: «گلوبال فست معتقد است که موسیقی می‌تواند یک محرکه به سوی جامعه‌ای باشد که «تنوع فرهنگی» را به عنوان منبع «وحدت» و نه «تفرقه»، می‌شناسد. با انتقال موسیقی بین‌المللی به مرکز حوزه هنرهای نمایشی، گلوبال فست یک اکوسیستم قوی و پایدار برای موسیقی جهانی در ایالات متحده ایجاد می‌کند».

«محمد اللهیاری فومنی» مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از اعلام انتخاب کیهان کلهر به عنوان هنرمند سال از سوی گلوبال فست، متنی را برای تبریک به این موسیقیدان ایرانی منتشر کرد.

در این نوشته آمده است: «ضمن ابراز خرسندی از کسب توفیقی دیگر برای جنابعالی به عنوان هنرمند سال ۲۰۲۰ در گلوبال فست، صمیمانه این موفقیت را پاس داشته و تقدیر خویش را به شما موسیقی‌دان شهیر، برجسته و معاصر ایرانی تقدیم می‌دارم. کسب این موفقیت در این برهه از زمان که در غم از دست دادن سپهبد پهلوانمان و جمعی از نخبگان و هموطنان عزیزمان، متاثریم، از غممان می‌کاهد و بار دیگر بر وحدت‌بخشی عنصر فرهنگ و هنر در ایران اسلامی صحه می‌گذارد. تداوم سلامتی و سربلندی شما را آرزومندم».