گارت بروکس باز هم رکورد زد

موسیقی کوک| پنجاه و سومین مراسم اعطای جوایز موسیقی کانتری آمریکا در نشویل برگزار شد. بزرگترین نام‌ها در عرصه موسیقی کانتری هر سال در این مراسم شرکت می‌کنند.

کری آندروود، ریبا مکینتایر و دالی پارتون مجریان مراسم امسال بودند.

مهمترین جایزه شب که به بهترین هنرمند سال اعطاء می‌شود به گارت بروکس تعلق گرفت. آقای بروکس برای هفتمین بار این جایزه را گرفت که این تعداد جوایز رکوردشکن بوده است.

کیسی ماسگِرِیوز دو جایزه بهترین موزیک ویدئوی سال برای ترانه «رنگین کمان» و بهترین خواننده زن سال را به خانه برد.

جایزه بهترین خواننده مرد سال به لوک کمز اعطا شد و جایزه بهترین آلبوم سال را به آلبوم «دختر» (به انگلیسی: Girl) از مارن موریس دادند.

در مراسم امسال اعطای جوایز موسیقی کانتری، چهره‌های محبوبی چون میراندا لمبرت، پینک، کری آندروود و کلسی بالرینی روی صحنه رفتند و اجرا کردند.

گارت بروکس کوچکترین فرزند ریموند بروکس بود. ریموند طراح شرکت نفت بود. او در همان کودکی روش نواختن بانجو و گیتار را فرا گرفت و به عنوان کودک خانواده در مناسبت‌هایی به نواختن و خواندن می‌پرداخت ولی تمرکز اصلی‌اش بر روی ورزش بود چرا که در مدرسه به بیس‌بال و فوتبال آمریکایی می‌پرداخت.

او با ظهور هنرمندان بزرگی چون جیمز تیلور از طریق برادران و خواهرانش با موسیقی روز آشنا شد و این آشنایی بیشترین تاثیر را روی وی گذاشت تا به موسیقی به صورت جدی بپردازد.

گارت بروکس با توجه به مهارتش در نواختن بانجو و گیتار و تأثیراتی که خواننده معروف کانتری آن زمان یعنی جیمز تیلور بر او گذاشت، سبک خود را زیر شاخه‌ای از موسیقی راک، یعنی کانتری انتخاب کرد.

او اولین آلبوم خود را در سال ۱۹۸۹ با نام «eponymous» منتشر کرد. این آلبوم موفقیت بسیاری برای او به همراه داشت به گونه‌ای که آلبوم او در مقام دوم بهترین آلبوم‌های موسیقی کانتری آمریکا قرار گرفت و در مقام سیزدهم بهترین آلبوم‌های موسیقی پاپ قرار گرفت.

این موفقیت باعث شد که موسیقی کانتری مخاطبان بیشتری پیدا کند و سبک کانتری در گستره علاقه‌مندان بزرگتری قرار گیرد.

گارت بروکس با شکستن رکوردهای فروش و حضور در یکی از هر دو کنسرت برگزار شده در دهه ۹۰ قرن بیستم میلادی به عنوان یکی از موفق‌ترین‌ها در موسیقی عامه پسند شناخته می‌شود.

به گفته انجمن صنعت ضبط آمریکا (RIAA)، عنوان پرفروش‌ترین آلبوم هنرمند تکنواز در تمام دوران ایالات متحده آمریکا متعلق به گارت بروکس است.

گارت بروکس تاکنون چندین جایزه موسیقی را از آن خود کرده است و از آن جمله دو جایزه گرمی و ۱۶ جایزه موسیقی آمریکا (به غیر از نظرسنجی‌های دهه ۹۰ قرن بیستم) است.