گروه «هامون» روی صحنه می‌رود

گروه «هامون» روی صحنه می‌رود
گروه «هامون» روی صحنه می‌رود

موسیقی کوک| گروه موسیقی «هامون» در آیین افتتاحیه همایش «هنر و تمدن جنوب شرق ایران، با محوریت شهر سوخته» به اجرای برنامه می‌پردازد.

این همایش یک روزه، صبح روز دوشنبه، ۲۷ آبان در فرهنگستان هنر آغاز به‌کار می‌کند. در آیین افتتاحیه این همایش، گروه موسیقی «هامون» سیستان‌ و بلوچستان به سرپرستی حبیب‌الله قادرآتشگر اجرا خواهند داشت.

امیرگرگین مذکور، محمدیوسف و محمد محب‌زهی، علیم و بهمن قادرآتشگر نیز از اعضای این گروه به شمار می‌روند. همایش «هنر و تمدن جنوب شرق ایران، با محوریت شهر سوخته» به خوانش و بازشناسی هنر و تمدن بزرگ جنوب شرق ایران و معرفی آخرین دستاوردهای پژوهشی باستان‌شناسان اختصاص دارد.

یکی از جلوه‌های فرهنگی و تمدنی این خطه، برخورداری از موسیقی غنی و زیباست؛ به همین منظور در آیین افتتاحیه این همایش موسیقی نواحی سیستان‌ و بلوچستان اجرا می‌شود.

این همایش به همت معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر با همکاری استانداری سیستان‌ و بلوچستان، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

آیین افتتاحیه این همایش، ۲۷ آبان، ساعت ۹:۳۰ در تالار ایران فرهنگستان هنر آغاز می‌شود و با برگزاری نشست‌های تخصصی در عصر همین روز از ساعت ۱۴ ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان برای شرکت در این همایش می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲ فرهنگستان هنر مراجعه کنند.