گسترش حمایت از تولید آلبوم‌های موسیقی سنتی و مقامی

دفتر موسیقی اعلام کرد؛

موسیقی کوک| دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه حمایت خود از فعالیت هنرمندان و گروه‌های موسیقی در کشور، چهار زمینه حمایتی دیگر را نیز در دستور کار قرار داده است.

حمایت از گروه‌های فعال موسیقی استان‌ها، حمایت از تولید آلبوم‌های موسیقی سنتی و مقامی، حمایت از برگزاری کارگاه‌های تخصصی موسیقی و کمک به تامین هزینه‌های شوراهای تخصصی موسیقی در استان ها، چهار عنوان حمایتی دیگر است که به زودی در اختیار هنرمندان این حوزه قرار خواهد گرفت.

معاونت هنری ارشاد همچنین از امضای تفاهم نامه‌های همکاری معاونت امور هنری با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها، خبر داده و عنوان کرده که به دنبال این تفاهم نامه، حمایت از فعالیت‌های موسیقایی در استان‌ها گسترش می‌یابد.

تفاهم نامه‌های معاونت امور هنری با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور تمرکززدایی از فعالیت‌ها در تهران و نیز توزیع عادلانه‌تر بودجه‌های فرهنگی و هنری منعقد شده است.

همچنین اعلام شده است که «در ماه‌های اخیر دفتر موسیقی با پرداخت ۳۲۰۰ میلیون ریال به شعب مختلف انجمن موسیقی در استان‌ها از فعالیت‌های شعب انجمن موسیقی در استان‌ها حمایت کرد و با اجرای بندهای فوق، حمایت‌های دفتر موسیقی از فعالیت‌های موسیقی در استان‌ها در سال جاری به بیش از ۱۰ میلیارد ریال می‌رسد.»