گلپا در لندن تجلیل می‌شود

میلاد کیایی نویسنده، آهنگساز و نوازنده صاحب‌نام سنتور:

موسیقی کوک| میلاد کیایی نویسنده، آهنگساز و نوازنده صاحب‌نام سنتور در گفت‌وگو با موسیقی کوک، از برگزاری آیین نکوداشت اکبر گلپا خبر داد.

او گفت: برنامه‌ای با عنوان گرامیداشت اکبر گلپایگانی در یکی از تالارهای بزرگ لندن طراحی شده و قرار است من و آقای گلپا در این آیین قطعاتی را برای علاقه‌مندان به موسیقی ایرانی روی صحنه ببریم. البته بنا بود ما دیشب به سمت لندن پرواز کنیم اما هرچند ویزا صادر شده اما با گذشت سه هفته هنوز به دست ما نرسیده است.

گلپا در لندن تجلیل می‌شود
میلاد کیایی نویسنده، آهنگساز و نوازنده صاحب نام سنتور
به گفته کیایی، گروهی از هنرمندان و هنردوستان ایرانی مقیم انگلستان قرار است در لندن این برنامه را برگزار کنند. علاقه‌مندان به برگزاری چنین برنامه‌هایی در انگلستان به عنوان حامی در اجرای این رویداد نقش دارند.

کیایی از حضور خودش به عنوان تنها نوازنده همراه با گلپا خبر داد و افزود: من تنها نوازنده‌ای هستم که در این برنامه اکبر گلپایگانی را همراهی خواهم کرد. ما برای اجرای این برنامه چند جلسه هم در منزل شخصی آقای گلپا تمرین کرده‌ایم. آقای گلپا خودش مایل بوده که من در کنار ایشان به عنوان نوازنده حضور داشته باشم.

این نوازنده باسابقه سنتور درباره قطعاتی که در این برنامه به روی صحنه خواهد رفت، توضیح داد: قرار است در این بزرگداشت بخشی از تصنیف‌ها و آوازهای ماندگار با صدای ایشان همچون موی سپید، من که می‌دانم شبی عمرم به پایان می‌رسد و تعدادی دیگر را اجرا کنیم. در این برنامه قرار است دو یا سه گروه با ارکستر بزرگ کنسرت‌هایی را روی صحنه ببرند و در میان این اجراها، این بزرگداشت برگزار شود.

قرار بود قبل این برنامه در سالن رویال فستیوال هال برگزار شود اما ظاهراً محل اجرا تغییر کرده و بناست در یکی از تالارهای بزرگ لندن برگزار شود. اگر تا فردا ویزا به دستمان برسد، پرواز خواهیم کرد اگر نه هفته آینده خواهیم رفت.

به‌هرحال بنده این افتخار را داشته‌ام که بیشتر از نیم قرن همکاری‌های زیادی با این خواننده داشته باشم و در سال‌های گذشته با ایشان کنسرت‌هایی را در کشورهای امریکا، کانادا، استرالیا و امارات روی صحنه برده‌ایم.  امیدوارم بتوانیم در این بزرگداشت هم اجرای خوبی را به علاقه‌مندان به موسیقی ایرانی تقدیم کنیم.