گل‌پونه‌ها کتاب شد

در گالری خانه فرهنگ و هنر گویا سه اثر از حسین پرنیا رونمایی می‌شود؛

موسیقی کوک| حسین پرنیا آهنگساز و نوازنده شناخته شده عرصه موسیقی قصد دارد برای نخستین بار بخشی از سروده‌ها و نوشته‌هایش از جمله پارتیتور گل‌پونه‌ها را در قالب کتاب منتشر کند.

حسین پرنیا نوازنده سنتور و آهنگ ساز به سال ۱۳۵۰ در خرم‌آباد به دنیا آمد و تا سن ۱۴ سالگی در اندیمشک نزد استاد ندایی نواختن سنتور را آموخت. از سال ۱۳۷۳ گروه همایون را تشکیل داد. علاقه‌مندی به آهنگسازی موسیقی ایرانی از دیگر تجربه‌هایی بود که پرنیا خود با کنجکاوی و علاقه‌مندی آموخت.

حسین پرنیا به همراه گروه همایون کنسرت‌هایی در ایران و خارج از ایران از جمله در آلمان، فرانسه، اتریش، چک، اسلوواکی، ترکیه، هند، پاکستان، قطر و امارات  به روی صحنه برد. پرنیا از سال‌های ابتدایی آشنایی با ایرج بسطامی چند کار مشترک با او انجام داد که در قالب آلبوم‌های خانه بوی گل گرفت، رقص آشفته، حال آشفته و کنسرت گل‌پونه‌ها ۱ عرضه عمومی شد.

حالا قرار است پارتیتور قطعه‌ی «گل‌پونه‌ها» اثر ماندگار حسین پرنیا به زودی منتشر شود. «گل‌پونه‌ها» تصنیفی است و بیشتر علاقه‌مندان به هنر آن را شنیده‌اند.‌ اکنون قرار است برای نخستین بار پارتیتور این تصنیف به چاپ برسد و منتشر شود.

کتاب «خودت را بنویس خودش شعر می‌شود» هم شامل مجموعه سروده‌های پرنیا در قالب شعر نو است و کتاب «خردمندان معاصر» به زبان طنز نوشته شده همگی به زودی منتشر می‌شود.

خانه‌ فرهنگ و هنر گویا و نشر گویا طی مراسمی این سه اثر از حسین پرنیا را رونمایی می‌کند.

کتاب «خودت را بنویس خودش شعر می‌شود»، کتاب «خردمندان معاصر» و پارتیتورِ قطعه «گل‌پونه‌ها» در آیینی در روز پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ از ساعت ۱۷:۰۰ در گالری خانه فرهنگ و هنر گویا رونمایی می‌شوند.