یادی از حسین دهلوی در تلویزیون

در برنامه شب موسیقی؛

موسیقی کوک| برنامه «شب موسیقی» از مجموعه «شب‌های هنر» یکشنبه شب ۲۸ مهر با پخش یک آیتم ویژه به مناسبت درگذشت استاد حسین دهلوی و حضور یک خواننده و یک تعزیه خوان روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

در این برنامه رضا مهدوی به عنوان کارشناس مجری میزبان محمد هاشم احمدوند خواننده و محمد رحیم پور تعزیه خوان و ذاکر اهل بیت با مبحث بررسی نواهای عاشورایی است.

در برنامه امشب «شب موسیقی» برای اولین بار قطعه عاشورایی «نوای نینوا» برگرفته از سوگواره‌های موسیقایی استان بوشهر و آیین سینه زنی مربوط به این منطقه جغرافیایی کشور با صدای متین رضوانی پور پخش می‌شود.

این قطعه بر اساس نوحه‌های قدیمی منطقه بوشهر است که در گوشه شوشتری خوانده شده و از جمله آثار معتبر موسیقی نواحی منطقه جنوبی کشور در آیین‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) به ویژه مراسم سینه‌زنی است.

مصطفی رحیم‌پور از تعزیه‌خوانان کشورمان که میهمان برنامه شب موسیقی خواهد بود، بیست و سوم مهرماه در برنامه تجلیلی با عنوان آوای محرم حضور داشت و از او تقدیر شد.
او در آن برنامه بابیان اینکه موسیقی ما مدیون آوازهای مقدس و تعزیه‌خوانی قدیم است، توضیح داد: ما باید به موسیقی و اصالت‌های قدیم احترام بگذاریم چراکه آنها میراث کهن و فرهنگ ما هستند.

ما نباید به تقدس آهنگ‌های قدیمی دست ببریم و نغمات عاشورایی که برای شخصیت والای امام حسین (ع) که جهان سر تعظیم بر ایشان فرود آورده، خدشه‌دار شود.

«شب موسیقی» به تهیه کنندگی حبیب‌الله ذوالفقاری، محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است و امشب ساعت ۲۲ به صورت زنده روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

«شب های هنر» محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که از شنبه تا جمعه، هر شب ساعت ۲۳، به یکی از موضوعات تئاتر، موسیقی، شعر و ادبیات، کتاب و روایت، معماری، سینما و طنز می پردازد.