یلدا خانه بمانیم تا شاهد مرگ عزیزان‌مان نباشیم

فرشاد رمضانی؛ آهنگساز:

موسیقی کوک| فرشاد رمضانی آهنگساز  و هنرمند موسیقی راک و نوازنده با سابقه گیتار باس گفت: مراسم شب یلدا جزو جدایی ناپذیر از آداب و رسوم ملی ما ایرانی‌هاست. حفظ آداب و سوم از روزگاران کهن به مثابه پاسداری از میراث گرانسنگ فرهنگ ایرانی است.
رمضانی عنوان کرد: مردم بافرهنگ و خردمدار ایران می‌دانند امسال در دورهمی های شب یلدا میهمان ناخوانده ای بنام کرونا در کمین ما و عزیزمان نشسته است. میهمانی نحس که یک سال عزیزترین مردم ما را به کام مرگ کشانده و رخت عزا بر تن یک ملت کرده است.

او افزود: امسال همه گیری کرونا شرایط کاملا متفاوتی را برای ما رقم زده است. اگر امسال شب یلدا برخلاف میل قلبی خود دلتنگی عزیزانمان را تحمل کنیم در آینده ای نه چندان دور از نعمت وجود آنها محروم نخواهیم شد. در یک سال گذشته شاهد از دست دادن بسیاری مفاخر فرهنگی و هنری ایران بودیم و تحمل از دست دادن عزیزان دیگر از توان ما خارج است.

این آهنگساز گفت: از همه مردم هنردوست به ویژه مخاطبان خود می‌خواهم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و غلبه بر مهر و احساسات قلبی، با برگزاری دید و بازدیدها به صورت مجازی در شکست دادن این بیماری به یاری از جان گذشتگان و اسطوره های ایثار کشورمان یعنی کادردرمانی کشور بشتابیم.

رمضانی در گفت‌وگو با ایرنا، خاطرنشان کرد: ارزش شب یلدا به هویت معنوی ان است نه به هزینه کردن برای خرید آجیل و میوه هایی که امروز قیمت‌های بسیار بالا دارند پس بهتر است به جای خرید این اقلام خود را در کنار قشر ضعیفی که توان مالی خریدن این اقلام را ندارند قرار داده و با آنها همدردی کنیم.

شیوع ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان در استان هوبی چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.