۲۰ زن از خواننده سرشناس شکایت کردند

به اتهام آزار و اذیت جنسی علیه پلاسیدو دومینگو؛

موسیقی کوک| اُپرای دالاس به دلیل اتهامات مطرح شده علیه پلاسیدو دومینگو سوپراستار اپرا، مبنی بر آزار و اذیت جنسی مهم‌ترین رویداد سال ۲۰۲۰ را لغو کرد.

بنابر مطلب منتشر شده در آسوشیتدپرس، ۱۱ زن دیگر به شاکیان تجاوزهای جنسی «پلاسیدو دومینگو» بزرگ‌ترین خواننده اُپرای جهان افزوده شدند.

خوسه پلاسیدو دومینگو امبیل که بیشتر با نام پلاسیدو دومینگو مشهور است، یک خواننده تِنور اپرای مشهور اسپانیایی/مکزیکی است. او به خاطر صدای منعطف و قوی‌اش و زنگ و شفافیتی که در گستره صداییِ خود دارد معروف است.

دومینگو همچنین به دلیل توانایی بالایش در بازیگری اپرا و تعداد نقش‌های تأثیرگذار فراوانی که با تسلط از پس آن‌ها برآمده، بسیار ستایش شده ‌است. علاوه بر خوانندگی، او سابقه رهبری اجراهای اپرایی را دارد و نیز مدیر اپرای ملی واشنگتن و اپرای لوس‌آنجلس بوده ‌است.

مسئولان اُپرای دالاس اعلام کردند به خاطر افزایش اتهام‌های تجاوز جنسی علیه این خواننده برنامه‌ای را که قرار بود در تاریخ یازدهم ماه مارس سال ۲۰۲۰ اجرا شود را از تقویم رویدادهایشان حذف کردند.

۱۱ زن ادعاهای جدیدی درباره اتهامات جنسی علیه دومینگو ارائه داده‌اند. آنها به ۹ زنی می‌پیوندند که در ۱۳ آگوست به آسوشیتدپرس گفتند توسط این ستاره مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند. این داستان اولیه باعث شد تا  LA Opera(اُپرای دالاس) تحقیقی را درباره دومینگو که از سال ۲۰۰۳ مدیرکل آن بوده، آغاز کند.

شاکیان جدید کارکنان پشت صحنه LA Opera هستند که می‌گویند مجموعه مدیریت به مدت یک دهه رفتار «پلاسیدو دومینگو» با آنان آگاه بوده است. برخی از کارمندان بخش طراحی لباس نیز می‌گویند همیشه خوانندگان زن جوان را از این مسئله آگاه می‌کردیم تا زیاد به او نزدیک نشوند.

اُپرای متروپولیتن در نیویورک نیز اعلام کرد همچنان منتظر نتایج LA Opera است و تصمیم‌گیری درباره آینده «پلاسیدو دومینگو»  را به بعد از این تحقیقات موکول می‌کند. طبق برنامه قرار بود دومینگو از ۲۵ سپتامبر در اُپرای متروپولیتن نیویورک اجرا کند.

سخنگوی دومینگو در بیانیه‌ای گفت که ادعاهای جدید دارای تناقضاتی است، اما او هیچ گونه توضیحی در این باره ارائه نکرد.

این در حالیست که این سخنگو هنوز به ایمیل ارسالی از اُپرای دالاس مبنی بر لغو اجرای پلاسیدو دومینگو پاسخی نداده است.