۹ هزار ایرانی اجرای شیلر را دیدند

۹ هزار ایرانی اجرای شیلر را دیدند

موسیقی کوک| کنسرت گروه موسیقی شیلر، روزهای ۱۶، ۱۷ و ۲۰ آبان ماه سال جاری در حالی در تالار وزارت کشور برگزار شد که این گروه بین‌المللی میزبان حدود ۹ هزار مخاطب ایرانی بود.

گروه شیلر به سرپرستی کریستوفر فون دایلن در  سه شب با اجرای منتخبی از قطعات محبوبش به همراه قطعاتی از آلبوم جدیدش با نام «صبح دم» به روی صحنه رفت.

این گروه که نخستین بار، پاییز سال ۹۶ برای اجرای کنسرت به ایران آمد و فروردین‌ماه امسال آلبومی با نام «صبح دم» را در همکاری هنرمندان ایرانی منتشر کرد، یکی از پرطرفدارترین گروه‌های موسیقی خارجی در بین ایرانیان است.

کریستوفر فون دایلن، در آغاز اجرا با خوشامدگویی به کسانی که به سالن اجرای کنسرت آمده بودند، گفت که از آمدن دوباره به ایران خوشحال است و به فارسی، انگلیسی و آلمانی از حاضران تشکر کرد.

مخاطبان در این اجرا شاهد تصاویر و نورپردازی جالبی برای اجرای این گروه بودند.

در این کنسرت قطعات بی‌کلام مانند  I FEEL YOU، HARMONIA, RUHE MITTERNACHT، ULTRAMARINE، SHANGIRI LA، BERLIN TEHRAN, BERLIN MOSKAU  و چند قطعه دیگر اجرا شد.

اعضای گروه موسیقی شیلر به سرپرستی و آهنگسازی کریستوفر فون دایلن را ماسیمو بوونانو نوازنده درامز، الیور کلر نوازنده گیتار و سدریک مونیر نوازنده کیبورد تشکیل می‌دادند که در این اجرا به هنرنمایی پرداختند.

تکنسین‌های بک‌لاینر، نور و صدا که همراه گروه به ایران آمدند، تلاش کردند تا اجرایی مطابق استانداردهای روز دنیا را پیش چشم مخاطبان ایرانی قرار دهند.

کنسرت گروه موسیقی شیلر به همت «ریتم نو» در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۲۰ آبان ماه سال جاری برگزار شد.