دکلمه پخش نشده افشین یداللهی منتشر می‌شود

همزمان با سالروز تولد ترانه‌سرای فقید؛

موسیقی کوک| چهار سال پس از درگذشت دکتر «افشین یداللهی»، شاعر و ترانه‌سرای فقید، دکلمه‌ای با صدای خودش منتشر خواهد شد. قرار است روز بیستم دی و در آستانه سالروز تولد زنده‌یاد افشین یداللهی از یکی از قطعات دکلمه‌های این هنرمند رونمایی شود. براساس اعلام «آرش یداللهی»، برادر افشین یداللهی، این پزشک و ترانه‌سرا در زمان حیاتش مراحل تولید آلبوم دکلمه‌هایش را آغاز کرده بود.

او در آن زمان ساخت موسیقی آلبوم دکلمه‌هایش را به «امیرحسین سمیعی» می‌سپارد اما سانحه رانندگی ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ فرصت تکمیل آن پروژه را نمی‌دهد. دکلمه‌ای که با صدای افشین یداللهی در دست انتشار است از سروده‌های سپید او است که سال ۱۳۹۴ در کتاب «روزشمار یک عشق» و از سوی انتشارات «نگاه» منتشر شده بود.

آرش یداللهی در مصاحبه کوتاه با سایت «موسیقی ما» درباره حضور امیرحسین سمیعی در این پروژه گفت:«از امیرحسین سمیعی عزیز که با مهر و اخلاق‌مداری ستودنی، خانواده را از وجود این مجموعه آگاه نمودند و در حال پیش‌برد مجموعه هستند قدردانی می‌کنم.»

از سوی دیگر قرار است آلبوم دکلمه‌های افشین یداللهی که صدای آنها در زمان حیات خودش ضبط شده بود تا بهار سال آینده تکمیل و روانه بازار شود. اما تا پیش از آن و احتمالا در ماه‌های بهمن یا اسفند یک قطعه دیگر از آلبوم دکلمه‌های افشین یداللهی هم منتشر خواهد شد.

علاوه‌بر این، نامزدهای سومین جایزه ترانه «افشین یداللهی» در بخش ترانه های عاشقانه هم اعلام شد. سومین دوره این رویداد قرار است یکشنبه هفته آینده بیست و یکم دی‌ماه و همزمان با سالروز تولد این شاعر و ترانه‌سرای فقید به صورت زنده پخش شود. سومین دوره جایزه ترانه افشین یداللهی به همت خانه ترانه و با همکاری موسسه انتشارات «نگاه» برخلاف سال‌های گذشته بدون حضور مهمانان ویژه و حضار برگزار می‌شود. طی سال‌های گذشته این رویداد میزبان جمعی از اهالی موسیقی و ترانه و مخاطبان بود اما امسال به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری مراسم بزرگی وجود نداشته است.

نامزدهای بخش یک خاطره از فردا (ترانه‌های ارسالی) در شاخه عاشقانه به این ترتیب است:

  •  کیمیا ابراهیم‌نژاد
  •  امید ادهمی
  •  محمد درویش
  •  مصطفی سبحانی
  •  نگین عسکری
  •  آیه مرادی