موسیقی فیلم‌های «پیرمرد و دریا» و «دختری با گوشواره مروارید» تحلیل می‌شود

موسیقی کوک| موسیقی دو فیلم مطرح تاریخ سینمای جهان با روایت «مریم نشیبا» در برنامه «جعبه موسیقی» رادیو نمایش در روزهای پنجم و ششم بهمن‌ماه ۱۳۹۹ تحلیل و بررسی می‌شود.

موسیقی فیلم «پیرمرد و دریا» به کارگردانی جان استرجس یکشنبه، پنجم بهمن ماه در جعبه موسیقی تحلیل می‌شود. «پیرمرد و دریا»، فیلمی مشهور و فراموش نشدنی به نویسندگی پیتر ویرتل و به کارگردانی جان اِستِرجِس سال است که بر اساس اقتباسی از رمانی به همین نام توسط «ارنست همینگوِی» نوشته شده است و با بازی آنتونی کوئین جاودانه شده است. موسیقی این فیلم اثر دیمیتری تیومکین، آهنگساز و رهبر ارکستر نامدار اهل روسیه است.

موسیقی فیلم «دختری با گوشواره مروارید» نیز که روز دوشنبه، ششم بهمن ماه در «جعبه موسیقی» رادیو نمایش تحلیل می‌شود، اثر الکساندر دسپلا آهنگساز و رهبر ارکستر اهل فرانسه و برنده جایزه اسکار است.

داستان این فیلم درباره مردی است که حرفه او نقاشی روی کاشی است و در یک حادثه نابینا می‌شود. او به ناچار برای گذران زندگی، دخترش گِرِیت را به خدمتکاری می‌فرستد.

«جعبه موسیقی» به تهیه کنندگی انسیه سمیع پور، نویسندگی صبا رادمان و با روایت مریم نشیبا هر روز ساعت ۱:۳۰ بامداد از رادیو نمایش پخش می‌شود و تکرار آن ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه است.